Mick.Szalone życie i geniusz Jaggera

.

.

Tytuł: Mick. Szalone życie i geniusz Jaggera (Mick: The Wild Life and Mad Genius of Jagger)

Autor: Christopher Andersen

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński

Insignis Media, Kraków 2012

.

.

.

.

Mick Jagger to przede wszystkim muzyk, wokalista frontman Rolling Stonesów. Próby podjęcia solowej kariery, zarówno muzycznej jak i aktorskiej dowiodły, że jednak publiczność go ceni przede wszystkim jako stonesa, jako część kapeli, której częścią jest już od ponad czterdziestu lat. Jednak Jagger to nie tylko artysta – muzyk i aktor. To także biznesmen, który potrafi zadbać o swoje interesy, kontestator systemu w jakim żyjemy z radością przyjmujący tytuł szlachecki z rąk księcia Karola a prywatnie uzależniony od seksu i odbijania partnerek sławnym kolegom samiec. Wszystkie te oblicza Micka postarał się opisać słynny twórca biografii Christopher Andersen.

Tytuł biografii Mick. Szalone życie i geniusz Jaggera w pełni oddaje treść książki.  Andersen skupił się bowiem przede wszystkim na szalonym życiu frontmana Stonesów. Z uwagi zaś na to, że Jagger jest znany także ze swego seksoholizmu kiedy czyta się, komu odbijał partnerki, jednocześnie spotykając się z całym mnóstwem innych kobiet a bywało, że i mężczyzn, niekiedy odnieść można wrażenie iż czyta się fabularyzowaną książkę telefoniczną… której konkluzją jest, że i tak największą miłością Jaggera jest Keith Richards.

Jagger znany jest – nawet dla tych, którzy interesują się innymi gatunkami muzyki czy nie interesują się muzyką w ogóle – jako integralna część Rolling Stonesów i choć sam próbował zaistnieć poza zespołem, fani kapeli szybko sprowadzali go na ziemię. Liczył się zespół a nie poszczególni jego członkowie. Choć sama fanką Stonesów nie jestem, dla mnie także Jagger poza swoim zespołem praktycznie nie istnieje. Owszem Freejacka widziałam nie raz i to głównie dlatego, że to on tam występował, jednak dużo chętniej poczytałabym biografię której treść byłaby odzwierciedleniem tytułu: Mick. Geniusz i szalone życie Jaggera czy Jagger – frontman Rolling Stonesów… i nie tylko. Nie obraziłabym się też gdyby opisy jego bogatego życia erotycznego ograniczyć do minimum, bo jednak zupełnie pominąć ich się nie da. Gdyby zaś ktoś pokusił się o napisanie książki o związku Jaggera z Richardsem (w oparciu o wywiady z samymi zainteresowanymi oraz osób postronnych, w razie rozbieżności wersji wydarzań zamieszczając wszystkie) chętnie bym i po tę pozycję sięgnęła. Tymczasem po przeczytaniu Mick. Szalone życie i geniusz Jaggera mogę powiedzieć tylko jedno: I can’t get no satisfaction ’cause I try and I try and I try and I try…

Reklamy

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii książki i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s