Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

skarpetki-okładka.

.

Tytuł: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Autor: Justyna Bednarek

Ilustracje: Daniel de Latour

Poradnia K, marzec 2015

.

Zdarzyło mi się wysłuchać „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek… i audiobook nie zachwycił mnie. Pisząc o tym, jak bardzo mnie nie zachwycił, zanotowałam jednak:

Gdyby ktoś sprezentował Przygody dziesięciu skarpetek moim Dzieciom czytałabym im to kiedy tylko by sobie zażyczyły nie pytając, czy innych książek już nie ma w domu.

Kiedy więc ktoś sprezntował „Niesamowite przygody…” moim Dzieciom, podpatrzywszy wcześniej, że koleżanka swoje dzieci uczyła na tej książce czytać, nie zawahałam się ich użyć. Cóż, moje czytać się na skarpetkach nie uczyły, ale przygód wszystkich dziesięciu  słuchały z zainteresowaniem. Niektórych nawet po kilka razy. Siedząc w pobliżu mamy, by przyglądać się ilustracjom. Chociaż mnie ilustracje nie zachwyciły, to rozumiem, że dzieciom (dowolnie wybranym, nie tylko moim) mogły przypaść do gustu. Poza tym pasowały do treści. Tak więc o ile treścią nadal się nie zachwycam, tak z czystym sumieniem mogłabym polecić tę pozycję gdyby kto zapytał jaką książkę kupić dziecku w wieku późnoprzedszkonym czy wczesnoszkolnym. Zwłaszcza że twarda oprawa chroni książkę przed uszkodzeniem przez milusińskich… a w każdym razie takie uszkodzenie utrudnia. Jeśli moim Dzieciom przyjdzie do głowy, żebym im kupiła drugą część cyklu czyli „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)” – zrobię to. I nawet będę czytać. Jednak nie proszona raczej nie kupię. Wolę, kiedy nawet to, co na głos czytam dzieciom, mnie też się podoba.

skarpetkiskarpetki1skarpetki2

Reklamy

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii książki i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s