Znak Jednorożca

DSC01337

Tytuł: Znak Jednorożca (Sign of the Unicorn)

Autor: Roger Zelazny

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa, Blanka Kuczborska

Czyta: Roch Siemianowski

Kroniki Amberu t.III

Storyside, Storytel, 2017

Dotychczas władający Amberem Eryk nie żyje. Nie żyje też jego brat Cain. Teoretycznie więc nic nie stoi na przeszkodzie, by władzę objąć prawowity (przynajmniej według niektórych) następca tronu czyli Corwin. Jednak już od pierwszego tomu Kronk Amberu wiadomo, że władza nad tą krainą jest marzeniem każdego z książąt i chyba niejednej księżniczki, co oznacza, że Corwina znów może ktoś zechcieć wyeliminować. Tym razem ostatecznie.

„Znak Jednorożca” to tom, w którym niewiele się dzieje. Niewiele w porównaniu do tomów poprzednich. Tu dominują wyjaśnienia. Przede wszystkim Corwin poznaje przyczyny swojego wypadku samochodowego, w wyniku którego obudził się w szpitalu nie wiedząc kim jest.  Dowiaduje się także jakie są układy pomiędzy rodzeństwem oraz kto próbował go zabić. Nadal jednak nie wiadomo co się stało z dotychczasowym władcą Amberu, ojcem Corwina i pozostałych książąt – Oberonem.

Kiedy już Roger Zelazny udzielił odpowiedzi na kilka pytań, pozostawił w zamian jeszcze więcej znaków zapytania kolejny tom Kronik zakończył tak, że pozostaje się tylko cieszyć, że ma się wszystkie pod ręką i od razu można słuchać kolejnego. W nieodmiennie przyjemnej dla ucha interpretacji Rocha Siemianowskiego.

Reklamy

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii audiobooki i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s