Znak Chaosu

DSC04799.

Tytuł: Znak Chaosu (Sign of Chaos)

Autor: Roger Zelazny

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa, Blanka Kuczborska

Czyta: Roch Siemianowski

Kroniki Amberu t.VIII

Storyside

Trzeci tom „Kronik Merlina” zaczyna się ciekawie. Nie, żeby wcześniej było nudno, ale na początku gościmy wraz z Merlinem w świecie równie zakręconym co świat Rogera Zelaznego, ale zakręconym inaczej czyli Merlin budzi się po drugiej stronie lustra. Tego samego, po drugiej stronie którego znalazła się Alicja. Po prostu syn Amberu i Chaosu znajduje się w halucynacji swojego przyjaciela i teraz musi się zatroszczyć jak opuścić tę krainę. Dalej znów to samo, co w każdym z poprzednim tomie: zwroty akcji, nowi bohaterowie. Jednak są pewne różnice: tym razem owi bohaterowie nowi są tylko dla czytelnika, dla Merlina to starzy znajomi czyli członkowie rodziny ze strony matki, dzięki którym nasz protagonista przekonuje się, że jest cokolwiek głupszy niż mu się wydawało. Poza tym pojawiają się kolejne osoby, które mają dobry powód, by chcieć jego śmierci. Na szczęście ma Anioła Stróża, który wszędzie za nim podąża i dba, by z każdej opresji wychodził cało, choć sama jego obecność momentami bywa uciążliwa.

Słuchając „Znaku Chaosu” bawiłam się zdecydowanie lepiej niż w trakcie lektury poprzednich tomów „Kronik Merlina”. Chociaż i tak wciąż nie tak dobrze, jak wtedy, gdy słuchałam „Kronik Corwina”. Chociaż wówczas wszystko wydawało mi się niemożliwe skomplikowane teraz wręcz tęsknię za „prostotą” tamtych Kronik, w których liczył się tylko Amber i Amberyci. Tutaj, obok pojawiających się wciąż nowych Amberytów, pojawiają się także mieszkańcy Chaosu. I tak sobie myślę, że może dlatego Corwin wolał zniknąć, pozostać gdziekolwiek się teraz znajduje, że przestawał to wszystko ogarniać. Póki walczył o tron Amberu to jakoś się dało, ale jak spłodził syna, który może rościć pretensje do bycia władcą zarówno Amberu jak i Chaosu to już go trochę przerosło? Mam nadzieję, że o tym, czy moje domysły są słuszne dowiem się po przesłuchaniu kolejnych dwóch tomów „Kronik Merlina”.

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii audiobooki i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s